Limassol, Sanktuarium Apollina, Przylądek Aspro, Olimp, Cypr 2013

Limassol to ważne centrum handlowe, biznesowe i turystyczne. Strefa turystyczna skupia się wzdłuż plaży. Wysadzana palmami promenada oraz malownicze uliczki zachęcają do spacerów.

Palmowa promenada idealnie nadaje się do biegania.

Prawosławna katedra Agia Napa. Nazwa kościoła pochodzi od chusty św. Weroniki z odciśniętym wizerunkiem twarzy cierpiącego Jezusa.

Sanktuarium Apollina Hylatesa jest miejscem, w którym dziś znajdują się ruiny świątyni Apollina, w czasach antycznych było jednym z najważniejszych sanktuariów na Cyprze. Miejsce to otoczone było świętym gajem, w którym rosły drzewa laurowe, mirty i palmy oraz żyły święte jelenie.

Przylądek Aspro stanowi najwyższy punkt południowego, niemal bezludnego wybrzeża pomiędzy  Kourion a Pafos. Skalisty brzeg wznosi się potężnym stromym klifem na wysokość 180 metrów. Wyjątkowo piękne miejsce.

W drodze na Olimp.

Pasmo Gór Troodos w południowo-zachodniej części Cypru ma około 120 km długości. Tam właśnie znajduje się najwyższy szczyt wyspy. Chionistra to tradycyjna nazwa Olimpu (1951 m n.p.m.), oznacza masę zimnego śniegu. Zbocza góry porastają parasolowate sosny, przeplecione cedrami i jałowcami.

Pozdrawiam 🙂
Gosia

Dodaj komentarz

Enter Captcha Here : *

Reload Image